آرایش جناغی خطی  VR، آرایش جناغی دو ردیفه یا W، دو نوع از انواع آرایش قرارگیری سیلندر خودرو
آرایش جناغی خطی  VR، آرایش جناغی دو ردیفه یا W، دو نوع از انواع آرایش قرارگیری سیلندر خودرو

آرایش جناغی خطی  VR، آرایش جناغی دو ردیفه یا W، دو نوع از انواع آرایش قرارگیری سیلندر خودرو، سیستم خودرو دارای قطعات پیچیده‌ای است که مهمترین آن‌ها سالم بودن موتور خودرو است، چرا که از کار افتادن این قطعه موجب آسیب رساندن به قطعات دیگر شده و در نهایت عملکرد خودرو را مختل می‌سازد. موتور خودرو دارای اجزای بسیار پیچیده‌ای است که یکی از این چندین قطعه موتور خودرو، سرسیلندر نام دارد که مطمئنا بار‌ها نام آن را از تعمیرکاران شنیده اید.

آرایش جناغی خطی  VR 

VR6، این کلمه  نشان دهنده کمپانی عظیم فولکس واگن می‌باشد . این خودرو ساز در ساخت خودروهای بسیار کوچک که دارای موتورهایی با قابلیت تقویت بی نهایت معروف است و توانسته طراحی قدیمی موتورهای V شکل را از حالت عادی و سنتی خویش خارج نموده و تبدیل به سیستم VR نماید.

این موتورها دارای قابلیت‌های خاص بوده از جمله: حجم کوچک، فضای اشغال کمتر، بهبود راندمان حجمی و قدرتی بودن در کنار سرعت. این محاسن به اینگونه موتورها این قابلیت را می‌بخشد که بتوانند برای خودروهای کوچک با قابلیت‌های خاص مورد استفاده قرار گیرند، مانند موتورهای خودروهای گلف.

آرایش جناغی دو ردیفه یا W

این موتور از ترکیب دو موتور VR8 به یکدیگر بوجود آمده است ، بنابراین در اصطلاح فنی و تخصصی به این موتورها WR گفته می‌شود ( البته این نام کاملا تخصصی بوده و  اصطلاح رایج  آن  همان موتورهای W است) این موتورها به نسبت ابعاد و حجم خود  دارای قدرت و سرعتی بسیار بالا  می‌باشند.

مزایای موتورهای W  :

  • دارا بودن حجم (منظور فضایی که در محفظه موتور اشغال می‌کنند) که باعث طراحی شکیل تر کاپوت خودرو می‌شود.
  • به دلیل استفاده از مواد اولیه کمتر در ساخت، وزن  نسبتا کمتری دارند و باعث افزایش راندمان وزنی خودرو می‌شوند
  • سرعت بسیار مناسبی داشته و در دورگیری بسیار بهتر از رقبای خورجینی خویش عمل می‌نمایند
  • این موتورها با نرمی و صدای کمی کار می‌نمایند به طوریکه در هنگام روشن بودن احساس می‌شود که خودرو خاموش است .

معایب موتورهای W :

  • این موتورها در طراحی سیستم انتقال حرارت همیشه دچار سختی‌هایی بوده اند و آن هم به دلیل فاصله کم میان محل قرار گیری سیلندرها می‌باشد
  • به دلیل حرارت بالایی که هنگام کارکرد این خودروها بوجود می‌آید باید در انتخاب مواد بسیار دقت نمود و برای همین کمی هزینه تمام شده تولید اینگونه موتورها بالا می‌رود.

در نهایت با توجه به اینکه مزایا و معایبی نیز اینگونه از موتورها دارند تنها کمپانی فولکس واگن موفق به طراحی و استفاده از اینگونه موتورها گردیده است.

آرایش W شکل

این موتورها در خودروهای خیابانی کمتر استفاده می‌شوند و تنها در مواردی خاص و بر روی خودروهای مسابقه‌ای خاص قرار گرفته اند و دارای تمام خصوصیات و معایب موتورهای خطی و خورجینی می‌باشد در مجموع می‌توان گفت که این موتورها دارای قدرت بالا و سرعت مناسبی هستند، پس در این موتوها  قدرت و دورگیری مناسب موتور را تجربه می‌نماییم.

البته مانند موتورهای  W این موتورها حرارت بالایی تولید می‌نمایند.