رانندگی با چراغ روغن روشن، رانندگی با سوخت اندک و نگهداری بیش از حد خودرو زیر کاور، اشتباهاتی که باعث اوراق شدن خودرو شما می شوند
رانندگی با چراغ روغن روشن، رانندگی با سوخت اندک و نگهداری بیش از حد خودرو زیر کاور، اشتباهاتی که باعث اوراق شدن خودرو شما می شوند

رانندگی با چراغ روغن روشن، رانندگی با سوخت اندک و نگهداری بیش از حد خودرو زیر کاور، اشتباهاتی که باعث اوراق شدن خودرو شما می شوند، تمامی مالکان خودرو و افرادی که سابقه تملک اتومبیل را دارند، با مساله‌ای به نام تعمیرات خودرو آشنا هستند. خودروها از قطعاتی مکانیکی ساخته شده‌اند و این قطعات به دلایل مختلفی نیاز به تعویض یا تعمیر پیدا می‌کنند. از نظر آماری، اکثر خودروها به‌واسطه مشکلات فنی عمده به پایان راه خود می‌رسند؛ در حالی‌که تصور عموم بر این است که عمر خودروها بر اثر تصادفات شدید اتمام پیدا می‌کند. ما در این مقاله به بررسی سه اشتباه رایج مردم می پردازیم که می تواند باعث اوراق شدن خودرو شود. با ما همراه باشید.

رانندگی با چراغ روغن روشن

چراغ‌های هشداردهنده مختلفی در مجموعه نشانگرهای خودرو وجود دارند که هرکدام از آن‌ها یک ایراد یا خطا را نشان می‌دهند. چراغ روغن که معمولا هشداری قرمزرنگ را به نمایش می‌گذارد، یکی از مهم‌ترین علائم هشدار دهنده است که در صورت روشن‌شدن، باید خودرو را بدون‌تاخیر خاموش کنید.

روشن‌شدن چراغ روغن در مجموعه نشانگرها، به این معنا است که اشکالی در سیستم روان‌کاری پیشرانه وجود دارد. عمده‌ترین ایراد چراغ روغن، مربوط به پایین‌بودن سطح روغن خودرو است؛ اما احتمال دارد مشکلات جدی‌تری در این زمینه به وقوع پیوسته باشد. بنابراین، بهتر است تا خاموش‌شدن چراغ روغن، از رانندگی با اتومبیل خودداری کنید.

رانندگی با سوخت اندک

ادامه رانندگی هنگامی که سوخت موجود در باک به اتمام می‌رسد و تنها چند لیتر سوخت برای خودرو باقی مانده است، سلامت اتومبیل  را به خطر خواهد انداخت. علت این مساله نیز رسوخ انواع ذرات موجود در باک به محفظه موتور است که به طور همزمان، موجب ایجاد مشکل در پیشرانه و آلوده‌شدن فیلتر سوخت خواهد شد. به طور معمول، توصیه می‌شود هنگامی که سوخت موجود در باک به کمتر از یک چهارم می‌رسد، نسبت به پرکردن باک خودرو اقدام کنید.

نگه‌داری همیشگی خودرو زیر کاور

نگه‌داری خودرو زیر کاور یا پوشش هیچ اشکالی ندارد؛ اما نباید این مساله برای شما به عادت تبدیل شود. نگه‌داری طولانی‌مدت خودرو زیر کاور سبب می‌شود تا رطوبت زیر کاور به دام افتد و این مساله تاثیر مخربی بر رنگ خودرو خواهد داشت. نگه‌داری دائم خودرو زیر کاور، مشابه آن است که اتومبیل خود را در یک پارکینگ مرطوب پارک کرده‌اید. اگر اتومبیل شما سالخورده است، نگه‌داری دائم آن زیر کاور یا در محیط مرطوب می‌تواند موجب تسریع زنگ‌زدگی بدنه خودرو شود.

ما در مقاله عدم رفع زنگ‌زدگی‌های بدنه، استفاده از سوخت اشتباه، عدم توجه به عملیات تعمیر و نگه‌داری خودرو، عدم توجه به نشتی‌ها و فشردن دائم کلاچ، کارهایی که به خودرو آسیب وارد می کند، به بررسی چند اشتباه دیگر پرداخته ایم که می توانند به خودرو شما آسیب جدی وارد کنند. با ما همراه باشید.