عدم رفع زنگ‌زدگی‌های بدنه، استفاده از سوخت اشتباه، عدم توجه به عملیات تعمیر و نگه‌داری خودرو، عدم توجه به نشتی‌ها و فشردن دائم کلاچ، کارهایی که به خودرو آسیب وارد می کند
عدم رفع زنگ‌زدگی‌های بدنه، استفاده از سوخت اشتباه، عدم توجه به عملیات تعمیر و نگه‌داری خودرو، عدم توجه به نشتی‌ها و فشردن دائم کلاچ، کارهایی که به خودرو آسیب وارد می کند

عدم رفع زنگ‌زدگی‌های بدنه، استفاده از سوخت اشتباه، عدم توجه به عملیات تعمیر و نگه‌داری خودرو، عدم توجه به نشتی‌ها و فشردن دائم کلاچ، کارهایی که به خودرو آسیب وارد می کند، جالب است بدانید که بسیاری از مشکلات خودروها، بر اثر عادات اشتباه رانندگان به وجود می‌آیند و سهم این عامل در نابودی اتومبیل‌ها از تصادفات و برخوردها نیز بیشتر است. در این مطلب، نگاهی به کارهایی خواهیم داشت که رانندگان با انجام آن‌ها، اتومبیل خود را اوراق می‌کنند. مطمئنا با اجتناب از انجام این امور، عمر اتومبیل خود را بهینه خواهید ساخت و البته هزینه‌های جاری شما نیز کاهش می‌یابد. پس با ما همراه باشید تا عادات اشتباهی را که موجب اوراق‌شدن خودرو می‌شود، مورد بررسی قرار دهیم

عدم رفع زنگ‌زدگی‌های بدنه

تمامی خودروها فارغ از برند و کیفیت ساخت، بالاخره دچار زنگ‌زدگی و خوردگی می‌شوند. نقاطی از بدنه خودرو را که دچار خوردگی یا زنگ‌زدگی شده‌اند، باید در اسرع وقت ترمیم کنید؛ در غیر این صورت، این لکه‌ها گسترش یافته‌اند و تمامی سطح بدنه را دچار آسیب می‌کنند. رفع لکه‌های زنگ‌زدگی هنگامی که کوچک هستند، ارزان‌تر و راحت‌تر خواهد بود.

استفاده از سوخت اشتباه

خودروهای امروزی به طرز شگفت‌انگیزی پیشرفته شده‌اند؛ اما هنوز فناوری برای سازگاری سوخت متفاوت در پیشرانه‌های درون‌سوز وجود ندارد. تحت هیچ شرایطی نباید گازوئیل و بنزین با یکدیگر مخلوط شوند؛ چراکه با واردشدن گازوئیل به سرسیلندر یک پیشرانه بنزینی، پیشرانه به‌سادگی دچار مشکل خواهد شد که رفع آن‌ها برای شما هزینه‌های گزافی را به دنبال خواهد داشت.

عدم توجه به عملیات تعمیر و نگه‌داری خودرو

امور مربوط با تعمیر و نگه‌داری خودرو و سرویس‌های دوره‌ای، نقش مهمی را در حفظ سلامت خودرو ایفا می‌کنند. یک راننده خوب با مطالعه دقیق اطلاعات خودرو، فواصل لازم برای تعویض روغن، فیلترها و تسمه‌ها را به خاطر می‌سپارد. عدم انجام سرویس‌های دوره‌ای، موجب ایجاد مشکلات متعددی خواهد شد که بر ارزش خودرو تاثیر منفی خواهند داشت.

عدم توجه به نشتی‌ها

یک خودروی سالم نباید هیچ‌گونه نشتی داشته باشد؛ پس اگر اثری از نشتی مایعات زیر خودرو مشاهده کردید، باید بدانید که اتومبیل شما دچار مشکل شده است. یافتن محل نشتی و رفع مشکل، سلامتی اتومبیل شما را تضمین می‌کند و از ایجاد مشکلات آتی جلوگیری خواهد کرد. نشتی روغن و مایع رادیاتور، عمده‌ترین انواع نشتی هستند و نشت روغن ترمز از خطرناک‌ترین انواع نشتی‌ به شمار می‌رود.

فشردن دائم کلاچ

بهترین راه برای ازبین‌بردن سیستم انتقال قدرت خودروهای دنده‌ای، فشردن دائمی پدال کلاچ است. برخی رانندگان عادت دارند تا پای خود را دائما روی پدال کلاچ نگه دارند که این مساله، موجب ساییده‌شدن دیسک و صفحه و نابودی کیت کلاچ می‌شود. پس هنگامی که قصد تعویض دنده را ندارید، پای خود را از روی پدال کلاچ بردارید.