موتور ژنراتور بنزینی چیست

موتور ژنراتور بنزینی چیست؟ ، هر یک از کلاس های موتورها که با احتراق داخلی با سوختن سوخت های مایع فرار مانند بنزین، یا مخلوط بنزین مانند اتانول، کار می کنند، موتور برق بنزینی می گویند.

موتور های بنزینی می توانند جهت برآورده ساختن نیاز و الزامات هر گونه ماشین قدرتمندی مانند اتومبیل های مسافری، کامیون های کوچک و اتوبوس، هواپیماهای عمومی، واحدهای کوچک دریایی، سیستم های پمپاژ متوسط، ماشین آلات و ابزارهای برقی مورد استفاده قرار گیرد. همان طور که گفتیم، موتور برق بنزینی، یکی از انواع ژنراتورها و البته بهترین آن ها می باشد. از این موتور برق می توان برای طولانی مدت و به طور مداوم استفاده کرد و به دلیل استحکام بالا، می تواند گزینه ی مناسبی باشد. البته از آن جایی که سوخت این موتور برق، بنزین است، حین تولید انرژی، دی اکسید کربن بسیاری می کند، لذا این دستگاه مناسب استفاده در فضای آزاد می باشد و نمی تواند در فضای بسته از آن استفاده نمود، چرا که سبب خفگی و مسمومیت می شود.

 

تفاوت دیزل ژنراتور و موتور برق بنزین


قبل از تفاوت باید بگوییم تنها شباهت میان این دو کالا فقط تولید برق است. تفاوت این دو محصول سوخت، نحوه ی سوخت رسانی، حرارت، صدا، سرویس و تعمیر، ساعت کار، بازدهی و حجم آن ها است. سوخت دیزل ژنراتور و بنزینی همانطور که از اسم شان پیداست گازوئیل و بنزین است، اما باید توجه داشته که قبل از استفاده از موتور برق دیزلی از گازوئیل را باید از صافی رد کنید البته باک موتور برق صافی دارد اما نیاز به حساسیت دارد این امر چون باعث خرابی پمپ انژکتور می شود.

 

چگونه یک ژنراتور دیزل را انتخاب کنید؟


امروزه دیزل ژنراتور به عنوان یک منبع پشتیبان برای شرکت های صنعتی، سایت های ساخت و ساز، مراکز داده، مراکز خرید، بیمارستان ها و سایر مصارف استفاده می شوند. یک دیزل ژنراتور ایده آۀ باید توانایی تولید قدرت مورد انتظار، تناوب جریان، ایمنی لازم و حداقل آلودگی صوتی را شامل شود.

 

نتیجه گیری:


به طور کلی، هر یک از کلاس های موتورها که با احتراق داخلی با سوختن سوخت های مایع فرار مانند بنزین، یا مخلوط بنزین مانند اتانول، کار می کنند، موتور برق بنزینی می گویند. موتور های بنزینی می توانند جهت برآورده ساختن نیاز و الزامات هر گونه ماشین قدرتمندی مانند اتومبیل های مسافری، کامیون های کوچک و اتوبوس، هواپیماهای عمومی، واحدهای کوچک دریایی، سیستم های پمپاژ متوسط، ماشین آلات و ابزارهای برقی مورد استفاده قرار گیرد.