راحتی با گیربکس اتوماتیک

سعی کنید در ابتدای امر بهترین گیربکس را برای خودروی خود انتخاب کنید؛ یعنی از بین مدل های مختلف، سعی کنید بهترین مدل که دارای بهترین گیربکس است را تهیه کنید. علاوه بر این نکات بسیار مهمی وجود دارند که نشان می دهند آیا شما نیاز به مراجعه به تعمیرگاه گیربکس اتوماتیک و تعمیر گیربکس اتوماتیک ماشین خود خواهید داشت یا خیر.

راحتی با گیربکس اتوماتیک

افزایش عمر گیربکس اتوماتیک با رانندگی استاندارد

گیربکس اتوماتیک یکی از بهترین تکنولوژی هایی است که بشر در حیطه تولید خودروهای مختلف آن را پیاده سازی کرده است. این تکنولوژی باعث افزایش کارایی خودرو و کاهش مصرف سوخت آن خواهد شد.

راحتی با گیربکس اتوماتیک

علاوه بر این، همیشه این نکته حائز اهمیت است که دنده عوض کردن برای برخی افراد ممکن است سخت یا طاقت فرسا باشد؛ این مشکل توسط گیربکس اتومات حل شده است. البته باز هم برخی از افراد ممکن است گیربکس دستی را به اتومات ترجیح دهند. این اولویت بندی جالب می تواند چند دلیل داشته باشد:

برخی از افراد دوست دارند حس خوب تعویض دنده را درون ماشین خود احساس کنند.

برخی حس می کنند آن همخوانی که گیربکس دستی با دیگر قطعات خودرو دارد، توسط گیربکس اتومات بدست نمی آید.

برخی افراد از خرابی های گیربکس های اتومات و دغدغه های تعمیرات گیربکس اتومات فراری اند.

و…

از بین تمام این موارد، مورد آخر می تواند بسیار آزار دهنده باشد. فرض کنید شما یک خودرو اتومات خریداری می کنید و می خواهید آن را با خیال راحت سوار شوید. اما پس از مدتی بطور مرتب نیاز به تعمیر گیربکس اتومات خواهید داشت. این مهم به حدی می تواند شما را اذیت کند که حتی به فکر تعویض خودروی خود بیفتید! البته عجله نکنید؛ همیشه راه حلی برای همه مشکل ها هست.

ما بعنوان مرکز معتبر تعمیرگاه گیربکس اتوماتیک همراه شما هستیم تا نشان دهیم که گیربکس های اتومات شما چه مواقعی نیاز به تعمیر دارند. علاوه بر این، با ارائه بهترین خدمات برای گیربکس اتوماتیک ، همیشه پذیرای شما عزیزان هستیم. در ادامه، چند نکته مهم برای تشخیص خرابی گیربکس های اتومات را به شما خواهیم گفت.

شواهد نشان دهنده خرابی گیربکس اتومات چیست؟

معمولا خرابی های مختلفی از جانب گیربکس دیده می شوند که شما مجبور به تعمیرات گیربکس اتومات خواهید شد. هر یک از این تعمیرات می توانند باعث افزایش هزینه های نگهداری از خودرو با گیربکس اتومات شوند.

دلیل خرابی گیربکس اتومات چیست؟

 پس هرچه زودتر بتوانید این نواقص را بشناسید، می توانید در هزینه ها و وقت خود صرفه جویی کنید. در این راستا بیاید ابتدا به عملکرد صحیح یک گیربکس اتومات نگاهی بیندازیم. به طور معمول، گیربکس ماشین ها دارای یک سیستم جالب اند که می توانند دور موتور شما را نسبت به دنده مورد نظر، نسبت قدرت پیشرانه و انتقال این قدرت به چرخ ها تنظیم کنند. به طور کلی، هر یک از این تنظیمات هرچه دقیق تر باشند، عملکرد گیربکس بهتر خواهد شد. معمولا در گیربکس های دستی، در هر تعویض دنده، کمی خطای انسانی را شاهد هستیم. اما در گیربکس های اتومات چنین اتفاقی نمی افتد. شما کلاچ ندارید و می توانید براحتی تمام کنترل خودروی خود را به دست بگیرید.

حال بیایید به بررسی خرابی های مهم گیربکس اتوماتیک بپردازیم:

یکی از مهم ترین خرابی های گیربکس اتومات، کاهش شتاب و سرعت نهایی خودرو است.

افزایش مصرف سوخت نیز یکی از مهم ترین دلایل مراجعه شما به تعمیرگاه گیربکس اتوماتیک خواهد بود.

یکی از مراجعه های مختلف برای تعمیر گیربکس اتوماتیک، در خصوص نشتی روغن است.

یکی دیگر از نشانه های خرابی گیربکس، صداهای ناهنجار از سمت گیربکس است.

تقه زدن ماشین هنگام استارت و یا هنگام استارت حرکت نیز می تواند از نشانه های خرابی گیربکس اتومات باشد.

این علائم نشان می دهند که آیا وقت آن رسیده است برای تعمیر گیربکس اتوماتیک خود اقدام کنید یا خیر. هر یک از مواردی که در خصوص تعمیر گیربکس اتومات در اختیار خواهید داشت، می تواند پس از اطلاع دقیق از نوع خرابی تعیین شود.

نکات بسیار مهم برای افزایش عمر گیربکس اتوماتیک با رانندگی استاندارد.

حالا می خواهیم چند نکته مهم برای افزایش عمر گیربکس اتوماتیک با رانندگی استاندارد را به شما بگوییم. بهتر است اینگونه بگوییم که یکی از بهترین کارها که می توانید برای افزایش طول عمر گیربکس خود بکنید، رانندگی استاندارد و بدور از تصورات اشتباه عموم است. برای مثال، برخی از عموم مردم تصور می کنند که اگر در سراشیبی ها دنده اتومات را از حالت D به N تغییر دهند، می توانند در کاهش مصرف سوخت خودرو موثر باشند.

 برخی دیگر نیز بر این باور اند که اگر صبح زودها ماشین را چندین دقیق روشن بگذارید، در عملکرد گیربکس اتومات تاثیر فوق العاده ای خواهد گذاشت. در این خصوص باید ذکر کنیم که یکی از مسیرهایی که آب رادیاتور در مسیر خود طی می کند، عبور از گیربکس است. این باعث می شود تا گیربکس اتومات نیز سرد شود. پس روشن گذاشتن بی دلیل ماشین می تواند باعث بالا رفتن آمپر و کاهش طول عمر مفید گیربکس اتوماتیک خودرو شود.