چه ماشینی برای خانم‌ها مناسب است؟

در این مقاله می‌خواهیم برایتان از ماشین‌های پراستقبال از سوی خانم‌ها بگوییم و مواردی که از نظر آنها برای رانندگی مناسب و جذاب بوده است.

چه ماشینی برای خانم‌ها مناسب است؟

چه ماشینی برای خانم‌ها مناسب است؟

بهترین ماشین مناسب خانم‌ها همان ماشینی است که مطابق با سلیقه، بودجه و نیازهایشان است. برای مثال، شغل هرکس نقش تعیین‌کننده‌ای در انتخاب خودرو برای او دارد. اگر کسی مدام برای ترددهای شغلی‌اش به خودرو نیاز دارد، احتمالا باید به‌سراغ مواردی با استهلاک کم و دوام بالای قطعات برود. یا اگر شخصی نیاز به سرعت در زندگی روزانه‌اش وجود دارد، احتمالا باید به سراغ خودروهایی چابک و جمع‌وجور برود که در مسیرهای مختلف او را تند و سریع به مقصد می‌رسانند.

پس بحث اصلا و ابدا این نیست که خانم‌ها به دلیل ضعف در رانندگی یا مسائل دیگر، نیاز به خرید مدل‌هایی خاص از خودرو دارند. این بحث‌ها که زنان در رانندگی خوب نیستند از بحث‌های نخ‌نما و کهنه‌ای است که یک جامعه پویا و فرهیخته باید از آن فاصله بگیرد. یادتان باشد که هرکس معتقد است دست‌فرمان خانم‌ها بدتر از آقایان است، فرسنگ‌ها تا رسیدن به سطح روشنی از تفکر فاصله دارد.

اجازه بدهید که به‌سراغ معیارهای انتخاب و مدل‌های محبوب بازار خودرو برویم و از مواردی بگوییم که بیشتر از سوی زنان پسندیده می‌شوند. شاید خودروی دلخواه شما خانم محترم هم در میان این فهرست باشد.

معیارهای انتخاب خودرو برای خانم‌ها

همان‌طور که گفتیم، خودرو زنانه و مردانه ندارد. اما ما با نگاهی به خواسته و نیازهای اکثریت بانوان در بازار از مدل‌هایی برایتان گفته‌ایم که بیشتر مورداستقبال واقع می‌شوند. خانم‌ها بیشتر به‌دنبال خودروهایی هستند که هم زیبایی ظاهری دارند و هم از نظر فنی نیاز به رسیدگی بالایی برایشان وجود ندارد. خودروهای زیبا و کوچکی که چابک هستند هم از انتخاب‌های اصلی خانم‌ها در بازار خودرو به‌شمار می‌روند.

۱۰ خودروی موردپسند بانوان

از جمله خودروهای مورد علاقه بانوان می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

تیبا هاچ‌بک

ام‌وی‌ام ۳۱۵ هاچ‌بک

رنو ساندرو

کیا پیکانتو

پژو ۲۰۶ و ۲۰۷

هیوندای i۲۰

مینی‌کوپر

رنو ساندرو

میتسوبیشی میراژ

تندر۹۰

خودرو نیز از جمله وسایلی است که چه زن باشید و چه مرد، به‌ واقع هیچ فرقی نمی‌کند چه مدل و برندی از آن را سوار می‌شوید؛ البته غیر از موارد خاص که مستثناست. به‌عنوان استفادهٔ معمولی و عادی و در صورت نداشتن شغلی خاص، واقعاً فرقی ندارد که شما چه یک مرد باشید و چه یک زن، کدام ماشین را سوار شوید. هر برند و مدل و هر سایز و کلاسی بر اساس سلیقه و بودجه شخصی خریدار انتخاب می‌شود. اما شاید امروز این وسیله هم جزو همان گروهی شده باشد که گروهی اصرار دارند انتخاب برخی مدل‌های ماشین‌ها بستگی به جنسیت خریدار دارد. یعنی زن‌ها بیشتر گروهی از محصولات را می‌خرند، حتی اگر دست‌شان برای انتخاب مدل‌های دیگر هم باز باشد. با تاکید بر اینکه که این فرضیه اساساً قابل تایید نیست، در مطلب زیر سعی داریم مد‌ل‌هایی را معرفی کنیم که در گزارش معاملات بازار خودرو به عنوان خودروهای مناسب برای خانم‌ها یاد می‌شوند و ظاهراً خانم‌های بسیاری از مشتریان پروپاقرص این خودروها هستند.